V prípade otázok alebo spracovania cenovej ponuky, nás prosím kontaktujte cez náš formulár.

Maľujeme bez fľakov.

Ak sa chystáte maľovať prvý krát vaše nové strojové omietky, je dôležité dodržať niekoľko základných postupov.

Strojové omietky majú väčšinou zrnitosť okolo 0,6 až 1mm, čo zabezpečuje pekný jemný štukový povrch. Ak by sme mali požiadavku na zjemnenie, je možné omietku veľmi zľahka prebrúsiť brúsnou mriežkou a tým omietky vyhladiť. Pozor omietky musia byť absolútne suché a vyzreté, V žiadnom prípade na hladidlo netlačíme aby sme nepoškodili základnú vrstvu omietky.

Pred maľovaním je potrebné omietku najskôr pozametať jemnou metlou tak aby sme ju zbavili drobných uschnutým zrniečok na povrchu, ktoré by nám prekážali pri maľovaní.

Penetrácia je dôležitou súčasťou maľovania, treba však dať pozor na nežiaduce fľaky. Penetráciu z tohto dôvodu nikdy neaplikujme priamo na stenu i keď v niektorých návodoch na obale penetrácie sa tento postup bežne píše. Penetrácia pridáme priamo do farby rozriedenej s vodou a vytvoríme si riedky podklad ktorý riedime približne 1diel penetrácie, 1 až 1,5 diel vody a 1 diel farby na maľovanie.

Samotné maľovanie robíme v 3 až 4 krokoch:

  1. namaľovanie riedkeho farebného základu s pridaním penetrácie
  2. namaľovanie s riedkou farbou, čiže iba voda + farba
  3. namaľovanie s primerane hustou farbou ktorá dobre kryje avšak nezanecháva stekance.
  4. V prípade potreby opakujeme krok č.3

Pozor si treba dať na výber valcov, z ktorých každý je určený na konkrétny povrch či už sa jedná o omietku alebo sadrokartón. Ak maľujeme oboje, nikdy nepoužívame jeden na valec na omietku aj na sadrokartón. Drobné časti zostatku zrniečok piesku ktoré sa nepodarilo pozametať zo stien by sme mohli preniesť na sadrokartón.

Ak chcete vymaľovať alebo poradiť viac, napíšte nám alebo zavolajte.

Ďalšie články: