Akú omietku zvoliť do svojho domu?

Staviate rodinný dom a neviete pre aký druh omietky sa rozhodnúť? Poradíme Vám!

Výber omietky bude v prvom rade záležať od typu muriva na ktoré chcete danú omietku aplikovať. Ak sa jedná o novostavbu, odporúčame jednovrstvové vápenno-cementové, sadrové a obzvlášť vápenné omietky KLIMA s ktorými si zabezpečíte kvalitné a zdravé bývanie. V prípade, že dom rekonštruujete a murivo je z nepálenej tehly, najvhodnejšie je použitie vápenno-cementovej omietky a ak je potrebné aj ošetrenie vlhkého muriva, odporúča sa aplikovať sanačnú omietku.

Ďalším faktorom, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri výbere, je to, aký finálny vzhľad omietky chcete dosiahnuť. Vo výsledku môžete docieliť povrch zrnitý, zahladený, alebo úplne hladený (gletovaný). Napríklad ak máte záujem o hladké steny je vhodné na vápenno-cementovú omietku naniesť sadrovú stierku. Podrobnejšie informácie o vzhľade daných omietok nájdete v NAŠICH SLUŽBÁCH pri každom druhu omietky.

V neposlednom rade tiež treba brať do úvahy v akých priestoroch sa bude omietka nachádzať, a teda či ide o bežné obytné priestory, alebo o namáhané priestory, prípadne priestory v ktorých je zvýšená vlhkosť.

Ak si stále nie ste istí aká omietka bude pre Vás tá najvhodnejšia, jednoducho nám zavolajte! :)