V prípade otázok alebo spracovania cenovej ponuky, nás prosím kontaktujte cez náš formulár.

Elektrický prúd.

Základom pre realizáciu strojových omietok je elektrický prúd. Na stavbe je preto potrebné 3 fázové pripojenie na 380/400V s 25 ampérovým ističom charakteristiky B tak ako je na ilustračnom obrázku.

Na pripojenie omietacieho stroja je potrebná 32 ampérová koncovka 5 kolík, tak ako je na obrázku.

Pri omietaní nesmie byť elektroinštalácia na stavbe pod elektrický prúdom kvôli bezpečnosti. Najvhodnejšie umiestnenie prívodu elektrického prúdu je mimo stavbu v jej blízkosti, nie viac ako 50m. Viď obrázok.

Elektroinštalácie.

Kvôli rovnomernému schnutiu a zretiu omietok je dôležité vyspraviť všetky drážky po elektroinštaláciach vyspravkovou maltou alebo omietkou. Určite nie je vhodné na vyspravenie používať stavebné lepidlo s ktorým sa jednak ťažšie pracuje, a pri nanášaní v hrubej vrstve, tak ako sadra môže tzv. sťahovať vlhkosť z omietky.

Všetky káble v elektrorozvádzači je potrebné zviazať a uložiť do vnútra rozvádzača tak aby boli zarovnané so stenou a neprekážali pri omietaní.

Zásuvkové krabice je potrebné nechať vysunuté od muriva maximálne 0,5cm. Pri rekonštrukciách a nerovných stenách je potrebné zamerať stenu 2m vodováhou a krabicu elektroinštalácie prispôsobiť k nej.

Ďalšie články: