Kedy sa môžu realizovať strojové omietky?

Čo sa týka realizácie vzhľadom na ročné obdobie, je možné omietky realizovať počas celého roka. V zimných mesiacoch je však dôležité zabezpečiť dostatočnú teplotu v priestore ktorý sa bude omietať. Najvhodnejšie je aby teplota neklesla pod 5°C.

Čo sa týka postupnosti vzhľadom na ostatné stavebné práce je poradie nasledovné:

  1. osadiť okná, vchodové dvere a garážovú bránu
  2. elektroinštalácie
  3. vodoinštalácie (všetko okrem podlahového kúrenia)
  4. strojové omietky
  5. realizácia polystyrén-betónu alebo položenie polystyrénu
  6. uloženie podlahového kúrenia
  7. realizácia cementových poterov

Chcem strojovú omietku, čo treba pripraviť?

Podrobný popis nájdete vždy v spodnej časti textu u každého nášho produktu VYBRAŤ Z PONUKY.

Je potrebné celoplošne sieťkovať?

Je veľmi dôležité vedieť správne použiť sklotextilnú mriežku inak stráca funkčnosť. Celoplošné použitie armovacej mriežky má význam u tenších pórobetónových priečok pod 15cm a pri zvislých konštrukčných spojoch dvoch rôznych materiálov. Lokálne sieťkovanie sa používa pri spevnení prekladov a prievlakov ktorých konštrukčné osadenie si to vyžaduje.

Je lepšia strojová alebo ručná omietka?

Ručná omietka má viacero nevýhod, ako napríklad vyššia cena práce, nepresný pomer zmiešavania materiálov a dlhá doba spracovania. Ručné omietky sú vhodné pre zhotovenie do výmeru 200 m2.

Je strojová omietka vhodná aj na strop?

Áno, strojovo sa omietajú aj stropy za predpokladu, že sú monolitické z liateho betónu, keramické z tehly, pórobetónové z tvárnic alebo skladané z prefabrikovaných betónových tvárnic.

Aká je cena omietky u vás?

Cena omietky vždy záleží od stavu muriva, druhu muriva, veku muriva a rozsahu plochy na ktorú sa bude omietka striekať, POZRITE CENNÍK. Strojovú omietku sa oplatí striekať už od výmeru 200 m2.

Dá sa strojová omietka striekať na sadrokartón a OSB dosku?

Rozhodne sa to neodporúča aj napriek použitiu rôznych penetrácii.

Aká je najlepšia omietka?

Na každej stavbe na to vplýva veľmi veľa faktorov, ale najpožívanejšia, rokmi overená klasika, je vápenno-cementová omietka a veľmi kvalitná je vápenná omietka, ktorá spĺňa hneď niekoľko kritérií ako pomer cena kvalita, priedušnosť, štukový vzhľad a hlavne je využívaná v projektoch pre zdravé bývanie.

Aká omietka je vhodná do zavlhnutých a mokrých priestorov?

Pri takomto probléme u muriva je dôležité postupovať veľmi obozretne. Treba zistiť príčinu zavlhnutia a stupeň zavlhnutia. V tomto prípade sa požívajú špeciálne izolačné a sanačné omietky.

Strieka sa strojová omietka aj pod obklad?

Áno, strojové omietky sa striekajú aj pod obklad z dôvodu vyrovnania muriva a to aj pri pórobetónových tvárniciach. Je rozhodne lacnejšie vyrovnať podklad omietkou ako drahým lepidlom určeným na obkladanie.

Aká omietka sa ľahšie opravuje?

Záleží od zručnosti človeka. Profesionálnemu omietkarovi nerobí problém opraviť akúkoľvek omietku, laik môže zle opraviť aj hladkú omietku. Netreba zabúdať na to, že všetky typy omietok musia byť zbavené maľby, inak dochádza k fľakom.